Preloader

ПРОМО

Подготви се навреме, нарачај TACX тренажер, испорака 1 до 7 дена. 5% попуст.Код: Т5

ПОГЛЕДНИ ПРОИЗВОДИ

Александар Кираџиев тренира со GARMIN forerunner 645

ПОСЛЕ ДОЖДОТ

Благодарение на @garmin_mk и нивниот Forerunner 645, имав комплетен преглед на последната трка од оваа моја сезона.

Колку да ме држи до почетокот на новиот подготвителен период, во овој меѓупериод на регенерација, направив преглед и краток рекапитулар од Скадар-Улцињ Маратон.

Првите 10км ги поминав за 36:43 (3:40/км). Полумаратонот го поминав за 1:18:18 (3:43/km), со околу 120м висинска разлика и константен дожд.
Сигурно не е ништо посебно импресивно, но за мене е еден огромен boost во очи суровото зимо кое не очекува.

Верувам дека имам уште многу неотворени врати, многу работи научив оваа година и наредната ќе ги аплицирам.
Летвичката не е повеќе како што беше, а и јас не сум веќе истиот.
#kiradjievtrainingsystems @ Shkodër, Albania

GARMIN forerunner серија за трчање.

Затвори

Најави се

Затвори

Кошничка (0)

Кошничката е празна Нема додадено производи во кошничката.

GARMIN

smart уреди за активен животен стил!

Овој производ може да се купи на 3-36 рати.