Празнични попусти

GARMIN часовник е одличен подарок!

Повеќе >>

Следењето на вашето здравје и состојба е секогаш важно за да се одржи целосна слика за тоа како “стоите” физички и психички. Еве видео објаснување за health monitoring функциите на Garmin часовниците


Кога ќе се разбудите наутро, се прашувате колку сте одморени? Или сте љубопитни зошто се чувствувате исцедено на крајот на стресниот ден? Изберете Garmin часовник или уреди кои со своите вградени сензори и функции ви помагаат да добиете “поглед” за тоа што правите одвнатре.

Мониторинг на вашето здравје:

 • Health Stats – Имајки го срцевиот ритам во мирување, спиењето, стресот, дишењето, пулсната оксигенометрија и повеќе други анализи директно од вашиот зглоб е одличен начин да ги следите параметрите на вашето здравје и да немате беспотребни грижи.
  • Нашите паметни часовници постојано го мерат отчукувањата на срцето и ќе ве предупредат доколку е премногу висока или премногу ниска додека сте во мирување. Исто така, помага да се процени колку напорно работите за време на активности.
  • Сензорот Pulse Ox ја мери вашата заситеност на кислородот во крвта во текот на денот и додека спиете за да покаже колку добро вашето тело апсорбира кислород.
  • Со функцијата Stress level oткријте дали имате мирен, избалансиран или стресен ден. Користејќи ја варијабилноста на срцевиот ритам, часовниците GARMIN можат да го мерат стресот како низок, среден или висок. Потсетувањата за релаксирање дури ќе ве поттикнат да направите кратка активност за дишење и релаксирање кога се чувствувате стресно.
  • Погледнете како дишете во текот на денот, за време на спиењето и за време на активности за дишење и јога со функцијата за respiration на Garmin.
  • Добијте целосна слика за тоа како спиете со преглед на вашето лесно спиење, длабоко спиење и РЕМ фази на спиење, како и за пулсната оксигенометрија и податоците за дишење, кои се достапни на GARMIN часовниците.
 • Body Battery – Важна е грижата за себе. Ако трчате на празно, не му давате на вашето тело или ментално здравје никакви придобивки. Внимавајте на вашата батерија на телото и користете ја како знак за да спиете повеќе, да направите повеќе паузи и сл. Батеријата за телото ги покажува енергетските нивоа на вашето тело во текот на денот, за да можете да ги најдете најдобрите времиња за активност и одмор.
 • Следење на хидратација
  • Пријавете го дневниот внес на течности како потсетник да останете хидрирани и да поставите автоматска цел за внесување течности за себе.
  • Некои GARMIN уреди покажуваат и губење на пот, така што целите за хидратација ќе се прилагодат врз основа на нивото на активност.
 • Следење на менструален циклус
  • Добијте целосна слика за вашето здравје со помош на следење на менструалниот циклус. Погледнете детали за циклусот заедно со другите статистики во Garmin Connect ™ за да идентификувате обрасци и да направите позитивни промени.

Колку и да е важен мониторингот на вашето здравје, тренингот и вежбањето се исто толку важни, помагајќи во зајакнувањето на вашиот имунолошки систем. GARMIN нуди разновидни активности и програми, од тренинг со тегови до вежби со дишење. Вашиот часовник може да се носи со вас на секој чекор и да ви ги дава информациите за вашето здравје.

Вградени активности во GARMIN уредите

 • Animated Workouts – Ако сте навикнале да вежбате во теретана или на час, овие анимирани вежби ќе ви олеснат многу. Можете да изберете различни претходно вчитани вежби (јога, пилатес, тегови, кардио) и да бидете сигурни дека вашата форма е во ред.
  • Лесни за следење, анимирани вежби доаѓаат вградени на одредени часовници, а можете да преземете повеќе од апликацијата Garmin Connect.
  • Ако вашиот часовник не е компатибилен со анимациите, сепак можете да ги преземете овие вежби на вашиот часовник со чекор-по-чекор инструкции од Garmin Connect.
  • Ако вашиот часовник не е компатибилен за преземање на тренинзите, сè уште можете да следите заедно со апликацијата Garmin Connect.
 • Create your own workouts –Не најдовте соодветен анимиран тренинг што го сакате? Обидете се да создадете ваш тренинг во Garmin Connect и да го испратите на вашиот компатибилен смарт часовник.
 • Garmin Coach – Овие тренерски планови се наменети за оние кои сакаат да излезат и да трчаат и да пробаат нов план за вежбање.
  • Garmin Coach тренинг плановите ви помагаат да постигнете цел или да работите на неа за да можете да трчате одредено растојание. Овие планови за обука доаѓаат со вежби, совети и трикови за успешно водење на кон трчање подолги растојанија.
 • Breathwork Activities – нова вградена апликација на избрани уреди, активности за дишење служат за да ве шетаат низ некои умни и смирувачки вежби за дишење.
  • Кога сакате да се опуштите или да се фокусирате, можете да започнете со активност на дишењето и часовникот ќе го следи вашиот стрес и дишењето за да ви помогне подобро да разберете како дишете.

Garmin сака да ве поддржи во грижата за Вашето здравје. Важно е секој ден да одвоите време да се фокусирате на вашето здравје и благосостојба, а Garmin е тука да ви помогне.

* Ова не се медицински уреди и не се наменети за употреба при дијагностицирање или следење на каква било медицинска состојба. Погледнете на Garmin.com/ataccuracy. Pulse Ox не е достапен во сите земји.
*This is not a medical device and is not intended for use in the diagnosis or monitoring of any medical condition; see Garmin.com/ataccuracy. Pulse Ox not available in all countries.

Close
Sign in
Close
Cart (0)

No products in the basket. No products in the basket.