Wine & Love

Намалени цени во Февруари!

Повеќе >>

Да се избере „најдобриот подарок“ за нашите блиски може да биде малку стресно понекогаш. Се трудиме да си направиме слика со што би ги погодиле баш онака како тие би посакале …
Ние од GARMIN ќе се потрудиме да Ви помогнеме со изборот. Имаме листа на smart уреди кои може да се вклопат за секој стил. Дали е спортски тип, дали се грижи за своето здравје и добро тело, можеби е outdoor авантурист, ловец, риболовец, велосипедист?
Еве неколку предлози.

Ако бираме за fitness и спорт, некој од овие модели ќе биде полн погодок:

Forerunner® 55
Фокусирајте се на основите или однесете го вашиот тренинг на следното ниво со Forerunner 55. Без разлика на вашето ниво на подготвеност, Forerunner 55 е тука да ви помогне да ја следите вашата спорт, фитнес и здравствена статистика. Лесен и удобен, овој часовник е совршено прилагоден за трчање и за секојдневниот живот.

Forerunner® 945
Дизајниран да им помогне на спортистите да останат поврзани во движење, Forerunner 945  обезбедува детални податоци за тренинг, алатки за следење на перформансите и карактеристики на кои може да ги потпират своите планови.

Tacx® Boost
Возете дома со Tacx Boost, достапен и тивок основен тренажер што го олеснува тренирањето во текот на целата година. Клучните карактеристики за тренинг, како што се контрола на отпорот, реално чувство на возење и повеќе, ви овозможуваат да го извлечете максимумот од секое возење. Возете во секое време без да ги вознемирувате другите; единицата за затворен отпор ја намалува бучавата за да можете да вежбате без да го разбудите целото домаќинство.

Varia™ RTL515
Без разлика каде и кога возите, бидете видливи и внимавајте на автомобилите што се приближуваат позади со задно светло и радар Varia RTL515. Кога ќе се поврзе со компатибилен Garmin уред или вашиот телефон, ќе добивате визуелни и звучни предупредувања за возила што се приближуваат. Во текот на денот, задното светло може да се види на оддалеченост над еден километар, што им олеснува на возачите да ве видат и обезбедува поголемо спокојство при секое возење.

Edge® 530
Со напредно мапирање, безбедносни функции при возење велосипед и динамичен увид во перформансите, Edge 530 е лесен GPS велосипедски компјутер дизајниран за употреба на сите терени. Без разлика дали сте финишер на подиум, возите по земјени патишта, урбан велосипедист или некаде помеѓу, Edge 530 е подготвен за секаква авантура.

Кога бираме подарок за wellness, здрав и активен животен стил, имаме убави предлози …

Venu® 2 и 2S
Кога живеете здраво, живеете подобро. Овој GPS паметен часовник е создаден за вашиот активен животен стил со напредни функции за следење на здравјето и фитнес кои ќе ви помогнат подобро да разберете што се случува во вашето тело. Достапен во две големини со траење на батеријата до 11 дена, вградена музика, бесконтактни плаќања Garmin Pay™,  поврзан со телефон и многу друго.

Venu® Sq
Добијте врвни функции за здравје, wellness и фитнес по пристапна цена со паметниот GPS часовник Venu Sq. Доаѓа во различни бои со траење на батеријата до 6 дена. Вклучува Garmin Pay, паметни известувања и е достапен во музичка и немузичка верзија.

Lily™
Овој стилски паметен часовник е прв од ваков вид од Garmin со мал дијаметар од само 34 mm и леќа со стилски дезен. Само допрете или завртете го зглобот за да го откриете светлиот екран на допир за да ги видите вашите пораки, повици, потсетници од календарот и повеќе. Изберете од класични и спортски дизајни со различни опции за боја, метал и заменливи ремчиња – вклучувајќи кожа и силикон – за да можете да го најдете совршеното парче што одговара на вашиот изглед.

vívofit® jr. 3
vívofit Jr. 3 не е само фитнес тракер за деца. Тој е додаток за интерактивно искуство што ги отклучува авантурите на апликациите како награда з апостигнати дневни цели. Траење на батеријата до 1 година (не е со полнење)

Имаме добар избор и за outdoor авантуристи. Еве што може да понудиме

fēnix® 6 Solar серија
Со соларна леќа за дополнување Power Glass™ и приспособлив режим за управување со енергија, fēnix 6 Solar Editions ја користат моќта на сонцето за да останат вклучени и да бидат подготвени за перформанси со недели, така што корисниците ќе имаат повеќе време за да уживаат во нивните активности. Функции за multisport тренинг, мапи и навигација, музика и многу повеќе. Проширувајќи ги робусните профили за активност вклучени во серијата fēnix, изданијата на fēnix 6 и 6S Solar се подготвени за сурфање, планински велосипеди и качување во затворен простор. Fēnix 6S Pro Solar со помала големина има и ексклузивна опција за дизајн на Women of Adventure.

Instinct® Solar
Правете го тоа што го сакате подолго. Instinct Solar е GPS паметен часовник направен за да ги наруши конвенциoналните очекувања, да ги совлада елементарните основи и да издржи подолго. Искусете невидено траење на батеријата со соларно полнење, мерење пулс од зглобот и вградените спортски апликации за пливање, трчање, возење велосипед, планинарење, сила на веслање и многу повеќе. Со наменски дизајн, тој е достапен во смели опции на бои кои го оживуваат нетрадиционалниот паметен часовник кој привлекува погледи.

MARQ® колекција
Колекцијата MARQ е наменета за оние кои се стремат кон начините на живот што ги редефиниравме во текот на децениските иновации. За нив ги претставуваме овие прекрасни модерни луксузни часовници, дизајнирани со цел и во форма и во функција. Секој модерен часовник со неговите функции е уникатно изработен за да биде надворешен израз на личноста, интересите и амбициите на сопственикот.

Посебно ќе биде среќен вашиот близок кој е секогаш на вода. Рибарење, едрење, забава на јахта, marine. Имаме одличен избор за нив!

Striker CAST
Зошто да погодувате каде да најдете риба? Видете точно каде се кријат со сонарот STRIKER Cast. Само преземете ја апликацијата STRIKER Cast, поврзете го вашиот компатибилен мобилен уред со сонарот и тргнете на риболов за неколку минути. Фрлете од брегот, пристаништето или пловилото и повторно завртете се за да лоцирате и прикажете риба на вашиот компатибилен паметен телефон или таблет.

STRIKER™ Vivid серија
Погледнете ги рибите и структурата во живописни детали со fishfinder од серијата STRIKER Vivid. Овие лесни за употреба ГПС уреди имаат палети на бои со висок контраст, што го олеснува гледањето на она што е под површината. Одликувајќи се со водечки во индустријата традиционален сонар Garmin CHIRP и технологија на сонар за скенирање ClearVü и SideVü, STRIKER Vivid гарантира дека риболовците гледаат кристално чисти рибни лакови и извонредно одвојување на целта.

Fusion® Signature Series 3 marine звучници
Fusion Signature Series 3 marine звучници  ги поместуваат границите на она што е можно на водата. Signature Series 3 вклучува врвни материјали и елементи на дизајн специфични за морето за да се испорача врвна естетика на секој брод, покрај можноста за репродукција на висококвалитетен звук додека сте на вода.

Close
Sign in
Close
Cart (0)

No products in the basket. No products in the basket.