Додатоци за Tacx – T2835 Direct drive quick release сет со адаптер

T2835 Direct drive quick release with adapter set 142x12mm.
Suitable for bikes with axle skewer attachment 142x12mm and 148x12mm.

Број на рати: 10 рати
  • Вкупно провизиjа (СВТ 51.09%): 12 450 ден
  • Вкупен износ за отплата: 62 450 ден
  • Датум на отплата: 23.10.2020
  • Износ на рата: 6 245 ден

Овој калкулатор е од информативен карактер, доколку сакате да го порачате овој продукт на рати, ставете го во кошничка, и на прозорецот за наплата изберете плаќање на рати со Kreddy.

3.080 ден

Достапно за одложена нарачка

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека
ШифраT2835 Категории, ,

Use these quick releases to put a racing bike with disc brakes or a mountain bike with axle skewer in a Tacx direct drive trainer. Both axles are supplied with an adapter set so you can select the right combination for your bike. These axles are only suitable for the Tacx direct drives. Other axles are available for the classic trainers, and replace the standard axle skewer.