Wine & Love

Намалени цени во Февруари!

Повеќе >>

Преоптоварени од помислата кој да биде вашиот следен тренинг? Дозволете Garmin да ја заврши работата за вас со опциите за вежбање достапни директно на вашиот компатибилен паметен часовник.
Дури и најпосветениот спортист неизбежно ќе се заглави во размислување кога ќе се обиде да го избере својот следен тренинг. И да бидеме искрени – сите ние сме прескокнале еден тренинг едноставно затоа што не бевме сигурни што всушност да вежбаме. Но, ако имате паметен часовник Garmin на вашиот зглоб, навистина нема изговори. Со тоа купување, без разлика дали сте знаеле или не, добивте пристап до многу опции за вежбање. Потребно е само едно движење со зглобот и неколку допири на екранот на вашиот компатибилен телефон.

Workouts со Garmin Connect™ App

Кога ќе го купите паметниот часовник Garmin, ќе ви биде понудено да ја преземете бесплатната апликацијата Garmin Connect. (Ако не сте го направиле, не грижете се – можете да го направите тоа овде токму сега – линк.) Може да ја користите оваа апликација за едношалтерски систем за да ги видите сите метрики на вашето тело, вклучително и пулсот1, следењето на енергијата на Body Battery™, резултатот на стресот , преземени чекори, потрошени калории, па дури и оценка за спиење што оценува колку добро сте спиеле претходната ноќ (се разбира, под претпоставка дека сте го носеле часовникот кога сте спиеле). Но, можете да ја користите апликацијата и за многу повеќе, вклучително и широк спектар на претходно вградени тренинзи.

Едноставно допрете ја иконата „Повеќе“ во долниот десен агол на почетниот екран во апликацијата Garmin Connect и потоа изберете „Тренинг и планирање“ од менито што се појавува. Овде ќе имате опција да кликнете на „Workouts“, што ќе ве однесе на екранот што ве поттикнува да изберете дали сакате да најдете тренинг или да креирате тренинг. Ако не се чувствувате особено креативни, изберете „Најди вежбање“ и скролувајте низ вашите многубројни избори за да почнете да се потите. Можете да ги филтрирате селекциите по тип на активност, тежина, мускулни групи, цели и времетраење за да изберете сет на вежби што најдобро одговара на вашето моментално расположение.

Да речеме, на пример, дека штотуку го завршивте ручекот во канцеларија и се борите да останете будни за вашите доцна попладневни состаноци. Ако имате 40 минути слободно, може да размислите за зголемување на енергијата во средината на денот – среден, 40-минутен тренинг за јога дизајниран да ве разбуди. Со избирање на тренингот, можете да скролувате надолу за да видите преглед на сите поединечни вежби што го сочинуваат, почнувајќи со планинска поза и завршувајќи со лесно седење и едноминутна молитвена мудра.

Компатибилни модели Garmin часовници за ова се сите модели Venu, Vivoactive, Forerunner, Fenix, Epix, Marq. Неколку од нив се дадени подолу, а тука сме за секоја консултација при изборот во нашиот Garmin Showroom Skopje и на 076 306 200.

Зачувајте го тренингот за да го обележите во апликацијата Garmin Connect. Потоа можете или да го завршите користејќи го телефонот или можете да го испратите директно на вашиот компатибилен уред. Откако часовникот ќе се синхронизира со апликацијата (само вратете се на почетниот екран во апликацијата за да го проверите уредот и да се уверите дека е синхронизиран), можете да го отворите списокот со спортски апликации на часовникот и да го изберете типот на вежбање што сте го презеле (во овој случај , јога) и изберете го преземениот тренинг. Кога ќе покажете дека сте подготвени, вашиот часовник ќе ве поттикне која вежба треба да ја правите и колку долго. Анимација на екранот на вашиот компатибилен паметен часовник дури ќе демонстрира како се прави позата – па не грижете се ако не сте сигурни што е мудра за молитва.

Дали се чувствувате подготвени да ги преземете сите ваши попладневни состаноци? Ако ви се допадна тренингот, следниот пат можете да го оставите на часовникот за лесен пристап. Ако не сте обожавател, можете да го избришете за полесно да ги најдете вашите омилени кога ги сакате.

Креирај твој вежби и тренинзи во Garmin Connect App

Се сеќавате кога се соочивте со опцијата или да најдете тренинг или да креирате тренинг? Погоре кажавме за претходно направените тренинзи кои веќе ве чекаат, но ако сте повеќе заинтересирани да направите свој, имаме решение и за вас. Под опцијата „Креирај тренинг“, ќе имате избор од различни видови активности за да започнете. Можете да направите тренинг за пливање во базен, HIIT тренинг, вежбање велосипед и многу повеќе.

Ако сакате да создадете тренинг за сила, на пример, изберете „Пилатес“ и потоа изберете од повеќе од 1.600 вежби за да го креирате вашето загревање, вежбање и ладење. Можете да додавате белешки и да го зачувате и да го преземете тренингот исто како што би го правеле доколку е претходно направена опција.

Виџети за вежбање на вашиот часовник

Можете да го користите вашиот паметен часовник Garmin со која било вежба што ја правите, а не само со вежбите што сте ги преземале и зачувале на вашиот уред. Можеби планирате да го грабнете орбитрек тренажерот подоцна или голф со некои пријатели. Со избирање на соодветниот тип на вградена активност на вашиот часовник, можете да го следите тој тренинг и да добивате детален извештај за перформансите на вашето тело во текот на целата активност.

Не ги гледате вашите омилени типови активности веќе вчитани на вашиот часовник? Нема проблем – не секој го сака истиот спорт. Ако, на пример, знаете дека никогаш нема да ја затемните вратата од собата со скалило, но планирате често да одите на болдеринг и скијање во крос-кантри, можете да ги додадете тие претпочитани активности директно од вашиот часовник или во Garmin Connect апликација.

Вежби за корисници на инвалидска количка

Ако сте корисник на инвалидска количка со полно работно време, новиот Garmin Venu® 3 доаѓа однапред натоварен со 31 тренинг создаден од Adapt to Perform, кои исто така вклучуваат анимации за лесно разбирливи упатства за завршување на секоја вежба. Овие можат да се најдат во категориите HIIT, кардио, сила, јога и пилатес, како и одделни тренинзи за возење велосипед и туркање (без анимации).

Подготвени сте да почнете да се потите?
Кликнете овде за да го купите вашиот компатибилен паметен часовник Garmin
или овде за да ја преземете апликацијата Garmin Connect.

Close
Sign in
Close
Cart (0)

No products in the basket. No products in the basket.