Wine & Love

Намалени цени во Февруари!

Повеќе >>

Garmin fitness и outdoor smart часовниците и технологиите за автономно летање добија признанија за иновации на CES 2024.

Garmin доби шест награди за иновации на CES® 2024, вклучително и награда за најдобра иновација, за извонреден дизајн и инженерство во повеќе категории производи за технологија за широка потрошувачка. Годишната програма за награди, во сопственост и организација од Здруженијата за потрошувачки технологии (CTA)®, го призна напредниот паметен часовник за фитнес и здравје Venu® 3 со три награди, заедно со epix™ Pro, MARQ® Golfer Carbon Edition и Garmin’s Autoland Autonomous Aircraft системот за слетување.

„Чест е да се биде признат за унапредување на иновациите на толку многу од пазарите на кои им служиме. Во Garmin, нашата мисија е да создадеме производи што ги поттикнуваат страстите на луѓето – без разлика дали тоа е тренирање за нивните први 5K, удирање во теретана после работа, играње 18 дупки, искачување на планина или лет со нивните пријатели и семејството низ земјата. Овие награди се доказ за нашата посветеност да дизајнираме, произведуваме и испорачуваме супериорни производи кои се суштински дел од животот на нашите клиенти“. – Сузан Лајман, потпретседател на Garmin, глобален потрошувачки маркетинг

Наградените производи на Garmin и нивните соодветни категории вклучуваат:
Venu 3
Победник на најдоброто од иновации; Категорија за спорт и фитнес; Категорија за пристапност
Со широки фитнес согледувања, прекрасни AMOLED екрани на допир и импресивно траење на батеријата до 14 дена, серијата паметни часовници Venu 3 им помага на корисниците да добијат поцелосна слика за нивното здравје. Дополнително на 24/7 здравствени метрика, подобрена Body Battery™ и ново персонализирано тренирање на спиење и детекција на дремка, серијата Venu 3 е првиот паметен часовник од Garmin кој нуди персонализирани велнес увиди и фитнес карактеристики за корисниците на инвалидска количка – дозволувајќи им да ги следат туркањата, да следат Вежби специфични за инвалидска количка и многу повеќе. Изберете од две различни големини на фонтови за оптимизирана читливост со новиот режим на голем фонт и примајте телефонски повици или одговарајте на текстуални пораки директно од часовникот благодарение на вградениот звучник и микрофонот (кога е поврзан со компатибилен паметен телефон Android, iPhone).

Достапни во Македонија кај нашите продажни партнери

MARQ Carbon Edition

Почесна категорија на технологии за носење Врвот на врвните материјали, луксузот и перформансите, MARQ Golfer-Carbon Edition е модерен часовник со алатки, изработен од 130 слоеви на споени карбонски влакна™, што го прави најлесниот и најјакиот часовник MARQ досега. Со неверојатен екран на допир AMOLED и сафирни леќи со купола, стручно изработени материјали – вклучувајќи перфориран кожен ремен FKM – и траење на батеријата до 16 дена, овој часовник е подготвен за авантури и на патеката и надвор од него. Внимателно изработен имајќи го предвид играчот на голф, MARQ Golfer – Carbon Edition има повеќе од 43.000 претходно поставени терени за голф од целиот свет и напредни алатки како Virtual Caddie, PlaysLike distance и Green Contour data1.
epix Pro
Почесна категорија на технологии за носење Најдобриот мултиспортски GPS паметен часовник за спортисти кои не прават компромиси, серијата epix Pro нуди кристално чист AMOLED екран на допир, цврст дизајн и исклучително траење на батеријата до 31 ден во режим на паметен часовник. Со оптимизиран сензор за отчукувањата на срцето за зголемено следење на перформансите, тој е натоварен со целодневен следење на здравјето и фитнес метрика за да им помогне на корисниците да останат активни, вклучувајќи нови однапред вчитани активности за фудбал, фудбал, кошарка и друго.
Плус, со три опции за големини – 42мм, 47мм и 51мм – за подобро да се вклопи во секој зглоб, вградена LED светилка и врвни функции за мапирање како технологијата SatIQ™ и однапред вчитани мапи TopoActive кои ќе им помогнат на истражувачите да останат на вистинскиот пат, тој е совршен додаток на кој било авантура.
Garmin Autoland – Реконструирање на автономниот систем за слетување на авиони

Почесна категорија за технологија на возила и напредна мобилност
Garmin Autoland е првиот светски сертифициран систем од ваков вид со можност за активирање за време на вонредна ситуација за автономно контролирање и слетување на авион без човечка интервенција2. Во случај на итен случај, како што е онеспособеност на пилотот, патникот во авионот може да го активира Autoland за да го приземји авионот со едноставно притискање на посебно копче.Autoland исто така може да се активира автоматски ако системот утврди дека е неопходно. Откако ќе се активира, системот веднаш ја пресметува патеката на летот до најсоодветниот аеродром и писта – притоа избегнувајќи терен и неповолни временски услови – иницира пристап и автоматски го слетува авионот. Оваа револуционерна технологија, претходно достапна на избрани нови производствени авиони, сега се нуди како решение за доградба.

CES 2024 се одржува од 9 до 12 јануари, во Лас Вегас, Невада, каде што Garmin ќе ги прикаже своите наградувани производи и повеќе во штандот #3519 во LVCC West Hall.
Конструирани одвнатре за живот однадвор, производите на Garmin направија револуција на пазарите за авијација, автомобилизам, фитнес, поморски и на отворено. Посветен на помагање на луѓето да го искористат максимумот од времето што го поминуваат за да ги следат своите страсти, Garmin верува дека секој ден е можност за иновации и шанса да се победи вчерашниот ден. За да дознаете повеќе, посетете ја нашата блог страна Garmin.mk/blog поврзете се со @garmin_mk на социјалните мрежи.

Close
Sign in
Close
Cart (0)

No products in the basket. No products in the basket.