×

Cart

Subtotal:

GARMIN MARQ колекција луксузни часовници

Колекцијата MARQ Carbon ја нагласува страста на Garmin за извонреден дизајн со воведување на уникатно дизајниран материјал во индустријата: Споени карбонски влакна. Секој часовник има куќиште на часовник од 46 мм и облога на рамката изработена од 130 слоеви на сплотени карбонски влакна, што го прави најлесната колекција MARQ досега. За да се создаде телото на часовникот, секој слој од јаглерод се ротира до единствен агол за да се зголеми јачината на почетниот блок. Блокот потоа се подложува на комбинација на топлина и притисок за да се усогласи со обликот на куќиштето на часовникот. Неколку часа обработка со прецизни алатки за сечење дијаманти резултираат со извонредна површина со прекрасен дизајн со спирален шаблон кој е и груб и лесен.

Спој на луксуз со перформанси, врвни нараквици и ремени – изработени од перфорирана FKM кожа, најлон од жаккард или силикон – се користат низ колекцијата MARQ Carbon и се внимателно дизајнирани со секој корисник на ум. И со траење до 16 дена на батеријата, секој нов часовник со функции може да ги натера корисниците низ нивните најтешки авантури. Кога е време да го наполните часовникот, тоа е брзо и лесно благодарение на интуитивниот магнетен полнач кој може да ја врати батеријата на 100% во рок од еден час.

Серијата со титаниум кукиште веќе добро позната во втората генерација.
Врвни материјали, перфектна изработна со внимание за деталите, имајки на ум дека се наменети за личности кои имаат свој изграден стил.

Избери го твојот MARQ 2.